azizcfpx.com

Matlamat Anda Hala Tuju Kita
It is currently 21 Sep 2018, 23:43

All times are UTC + 8 hours

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2
Author Message
 Post subject: Re: Citibank Ready Credit
PostPosted: 17 Feb 2011, 01:08 

Nak tanya sikit. Buat masa ni selain citibank ada lagi ke bank lain yang offer Clean OD?

Profile  

PostPosted: 07 Mar 2011, 10:14 

Salam semua

:x Geram betuiii. hari ni dapat reply dari Citibank... "Sorry to inform that your Ready Credit application was not successful". Camne boleh reject x tau la. Pada hal, kita ada card credit lain dgn credit limit RM10k & RM22k.

Profile  

PostPosted: 15 Mar 2011, 15:20 

10k dan 22k tuh tak balance kredit limitnya dan juga gajinya...... tuh yg saya paham.. ada calculationnya..
saya apply dengan hanya guna panggilan telifon sahaja.. dr situ leh tau layak ker tak layak... ada CC kredit limit 26K pon tak layak.
Asben CC kredit limit 9k sahaja tapi layak.. tengok gaji dan balance antara CC ... pegawai jelaskan agak pening gak nak memahamnyer... huhuuhuh..

Profile  

PostPosted: 17 Mar 2011, 08:08 

agak nya betul kut. mase saya apply citibank ready credit tu guna kad kredit yang ada credit limit RM22 k, they all estimate my annual income dalam RM88k, padahal x sampai RM50k pun. nak apply semula kena tunggu after 3 months. kalau tau camni, bg kad kredit yd ada credit limit RM6k dah cukup.

Profile  

PostPosted: 28 Mar 2011, 15:56 

Salam,

CRC nih mmg agak susah sket nak apply. Dia nak at least ada Credit Card yg dah lebih dari setahun. Kalau ada account CC Citibank pon still drang tak nak tgk acct tuh. The best kalau boleh jumpe agen/sales person diorang masa apply and mintak dia push untuk higher credit limit. Try lah jugak mintak interest yg minimum.
Bab interest nih subjective, upon approval. Aku macam penah dgr ''orang kate'' boleh mintak Citibank revise interest lepas dah lama pakai. Nak gak cube kot2 boleh dapat revise interest lebih rendah :D .

So far pakai CRC nih, aku boleh kate lagi bagus dari Hong Leong Essential sbb Essential nih withdrawal charge 2% pastuh still kene bayar gak daily charge (11% annual interest). ***Even the 20days interest free period*
CRC 15% annual interest (nih aku nyer approvel interest rate). Tapi takde withdrawal charge and for 30days (kalau bayar balik dalam 20days lagi murah).

Use it wisely. :ugeek:

Profile  

PostPosted: 30 Mar 2011, 15:27 

Wow..... menarik gaak statement tu. Sbb sekarang saya gunakan HL Essential untuk buat cash advance. Nak tanya pendapat en aziz adakah en aziz menggalakkan client yang sedia supaya dapatatkan CRC ini bagi menggantikan CC yang sedia ada. Yelah, at least dapat juga selamatkan duit untuk bayar interest kat bank. Sejat joint AJIT nie, memang peka sikit bab2 interest :D

Profile  

PostPosted: 13 Apr 2011, 13:52 

khairulnizamali wrote:
Wow..... menarik gaak statement tu. Sbb sekarang saya gunakan HL Essential untuk buat cash advance. Nak tanya pendapat en aziz adakah en aziz menggalakkan client yang sedia supaya dapatatkan CRC ini bagi menggantikan CC yang sedia ada. Yelah, at least dapat juga selamatkan duit untuk bayar interest kat bank. Sejat joint AJIT nie, memang peka sikit bab2 interest :D

Yup. Mmg fully recommended by En Aziz.
Saya baru jek lepas jumpe en aziz tempoh hari. Mmg CRC saya turut digunakan dalam cycle.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ]  Go to page Previous  1, 2

All times are UTC + 8 hours